niedziela, 26 czerwca 2016

Wydałeś krocie na celebrytę i chcesz mieć duży zysk z inwestycji?

Zatrudniłeś celebrytę jako rzecznika prasowego Twojej kampanii PR i co teraz?

Oto cztery porady jak osiągnąć najlepsze efekty i zwiększyć zysk z zainwestowanych pieniędzy:

1. Video online

Jeśli to prawda, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, to minutowe video jest warte ponad 1,8 miliona słów. Chcesz sięgnąć do tego słoika z miodem?

Znana osoba (aktor, piosenkarz lub sportowiec) jako rzecznik prasowy daje kampanii PR mocny start. Pokaż go na premierze produktu. Przygotuj prezentację z jego udziałem. Zorganizuj przyjęcie, na którym będzie pełnił obowiązki gospodarza domu.

Pokazuj swego rzecznika często – stwarzaj sytuacje, w których powie coś ciekawego dla mediów. Wszystko nagrywaj na video i publikuj na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Materiały video opublikowane na firmowej stronie WWW zwiększają liczbę odwiedzin na stronie i poprawiają wyniki w internetowych wyszukiwarkach.

2. Robocze video dla telewizji

Celebryta zastrzegł sobie w kontrakcie ograniczoną liczbę godzin jakie poświęci jako rzecznik prasowy i zależy Ci na maksymalnej ekspozycji go w mediach? Nie ma sprawy.

Nagraj robocze materiały video pokazujące celebrytę w różnych sytuacjach (krótkie wypowiedzi na główne tematy kampanii). Umieść te materiały na swojej stronie WWW i prześlij linki mediom do darmowego wykorzystania.

3. Wywiady w stacjach radiowych

Radio jest nadal popularnym medium komunikacji, szczególnie rano i w czasie powrotów z pracy do domu. Jednodniowa seria wywiadów w stacjach radiowych stwarza okazję dotarcia do różnych grup słuchaczy w zależności od stacji i pory wywiadu.

Małe stacje radiowe chętnie korzystają z wywiadów z celebrytami, bo to dodaje im prestiżu i zwiększa słuchalność. Większe stacje wykorzystują celebrytów do rywalizacji z konkurencją.

4. Okazje w telewizji

Celebryci mają silne osobowości i dobrze czują się w mediach. Mają dobre prywatne relacje z dziennikarzami, znają potrzeby mediów i wiedzą jak odpowiadać na pytania.

Producenci programów telewizyjnych doceniają medialne obycie aktorów, piosenkarzy oraz sportowców i wolą w studio uśmiechniętego celebrytę od wystraszonego rzecznika prasowego.

Konkluzja

Zatrudnienie celebryty jako rzecznika prasowego kampanii PR jest zwykle dużą inwestycją. Można go wykorzystać na wiele sposobów.

Jeśli szukasz pomysłów jak wykorzystać celebrytę w swojej kampanii PR i zwiększyć zyski z zainwestowanych pieniędzy, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz